Korzety

Řadit dle: a a

Hit dnešního doby – prádlový korzet a korzetový živůtek

Existují dva základní typy korzetů a to prádlový korzet a korzetový živůtek. Prádlový korzet je nabízen v internetový i kamenných prodejnách se spodním prádlem. Korzety bez ramínek jsou vhodné pod šaty bez ramínek. Zvláště větší poprsí podepřou lépe a bezpečněji než pouhá podprsenka bez ramínek. Prádlové korzety nejsou příliš vyztužené (zpravidla čtyřmi kosticemi), zpevňují Vám postavu.  Druhým typem je korzetový živůtek – v současné době oblíbená součást svatebních a večerních šatů, ale nosí se také samostatně jako top třeba ke kostýmku nebo běžnému dennímu oblečení. Korzetové živůtky mají jiný střih než korzety a nemají žádné kostice nebo jsou vyztužené jen tenčími kosticemi.

Jak se nosí korzet

Současné prádlové korzety jsou ušity z pružných materiálů. Ženy, které korzety pravidelně nosí, uvádí jako hlavní důvod pro jejich používání úžasné zeštíhlení pasu. Pokud chcete korzet nosit jen občas jako módní doplněk, věnujte pozornost následujícímu výtahu toho nejdůležitějšího:.
Pokud chcete korzet nosit jen do společnosti, začněte ho nosit alespoň dvě hodiny denně několik dní před akcí, abyste si zvykla. Určitě tak učiňte předtím, než v korzetu někam vyrazíte poprvé.

Jaké jsou výhody nošení korzetů

  • zeštíhlují pas
  • tvarují postavu
  • mají rafinovaný a moderní vzhled
  • jsou ženské

Péče o korzety

Korzet doporučuji nenosit na holé tělo – alespoň v případě, že ho nosíte častěji. Rub korzetu se jinak rychle propotí a zašpiní a to, spolu s častým čištěním, zapříčiní jeho rychlejší opotřebování. Nosíte-li korzet jako prádlo, je vhodné mít pod ním např. bavlněnou košilku.

Korzet perte zásadně v ruce, nedávejte ho do pračky (ani do čistírny). Korzet nemněte, nemačkejte ani neždímejte, vyperte ho vytíráním houbičkou ve vlažné vodě (30°) s přídavkem pracího prášku. Poté ho zavěste na šňůru za kovové části, aby se nevytahal nebo nezdeformoval. Korzet nežehlete, teplem by došlo k deformaci kostic.

Korzety jsou vhodné pro vysoce společenské události.Schovat text